Εκδήλωση για την ημέρα ασφαλούς διαδικτύου

SAM_2096

Την Τρίτη 6 Φεβρουαρίου 2018, με αφορμή τον εορτασμό της παγκόσμιας ημέρας ασφαλούς διαδικτύου, πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας εκδήλωση με ομιλητή το Σχολικό Σύμβουλο Πληροφορικής κ. Δημήτριο Κολοκοτρώνη. Ο κ. Κολοκοτρώνης ενθάρρυνε τους μαθητές/τριες να χρησιμοποιούν στο έπακρο τις δυνατότητες του διαδικτύου αλλά να μην ξεχνούν και τους κινδύνους που ελλοχεύουν κατά τη χρήση του. Επισήμανε πως με οδηγό το μυαλό τους και βοηθό τους γονείς και τους εκπαιδευτικούς τους, μπορούν να αποκτήσουν θετική και δημιουργική διαδικτυακή συμπεριφορά.

Την εκδήλωση οργάνωσαν οι καθηγήτριες κ. Νασιάρα Ε., κ. Τζέλη Π., κ. Σουβλή Α. και κ. Κουζέλη Μ. που συμμετέχουν στο πρόγραμμα αγωγής υγείας “Σερφάρω με ασφάλεια” το οποίο υλοποιείται στο σχολείου μας την τρέχουσα σχολική χρονιά με μαθητές από τη  Β’ γυμνασίου.

SAM_2092

Αφίσες – δημιουργίες μαθητών με θέμα την ασφάλεια στο διαδίκτυο

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: http://4gym-laris.lar.sch.gr/?p=1048