Ενημερωτική συνάντηση με τους γονείς – κηδεμόνες

Την Πέμπτη 9 Νοεμβρίου 2023 και ώρα 6:00μ.μ. πραγματοποιήθηκε στο Χατζηγιάννειο Πνευματικό Κέντρο ενημερωτική συνάντηση γονέων & κηδεμόνων του 4ου γυμνασίου με τη διεύθυνση και τους εκπαιδευτικούς του σχολείου. Στην εκδήλωση μίλησε η διευθύντρια κ. Άλκηστη Γκαρά αναφερόμενη στον τρόπο λειτουργίας του σχολείου, στον εωτερικό κανονισμό και στον τρόπο αξιολόγησης των μαθητών. Στη συνέχεια το λόγο πήρε η φιλόλογος κ. Παπαποστόλου Ελένη αναφερόμενη στην ιδιαιτερότητα και τις απαιτήσεις των φιλολογικών μαθημάτων, καθώς και στον τρόπο αξιολόγησής τους. Ο κ. Ματραπάζης Δημήτριος μίλησε για τα μαθηματικά του γυμνασίου, τη χρησιμότητα και τον τρόπο αξιολόγησης και ο κ. Καούνας Κωνσταντίνος, ο υποδιευθυντής του σχολείου αναφέρθηκε στα μαθήματα των φυσικών επιστημών. Τέλος παρουσιάστηκε ο θεσμός του Συμβούλου Σχολικής Ζωής από τις υπεύθυνες  καθηγήτριες του σχολείου κ. Παπαποστόλου Ελένη και Σαμουηλίδου Ελένη.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: http://4gym-laris.lar.sch.gr/?p=5878