Αποτελέσματα ΕΠΑΝΑΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ Πρόσκλησης Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος του 4ου Γυμνασίου Λάρισας για την 4μερη εκπαιδευτική εκδρομή στην Καλαμάτα-Σπάρτη-Μονεμβασιά

από τις 13/04/2024 έως 16/04/2024

Για την 4ήμερη εκπαιδευτική εκδρομή  των μαθητών/τριών της Γ΄ Τάξης του σχολείου μας στη Καλαμάτα-Σπάρτη-Μονεμβασιά, η οποία έχει προγραμματισθεί να γίνει από τις 13/04/2024 έως 16/04/2024, παρελήφθησαν οικονομικές προσφορές από τουριστικά γραφεία για τη μετακίνηση των μαθητών/τριών και των συνοδών-εκπαιδευτικών τους. Η επιτροπή που συγκροτήθηκε για την αξιολόγηση των κατατεθεισών προσφορών (Πράξη 25η /13-03-2024), αφού μελέτησε τις προσφορές, αποφάσισε να αναθέσει τη διενέργεια της 4ήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής στην  Καλαμάτα-Σπάρτη-Μονεμβασιά  στο τουριστικό γραφείο VOULGARIS TRAVEL (240 ευρώ ανά μαθητή), επειδή παρέχει την πιο συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, αναφέρει αναλυτικά όλες τις παρεχόμενες υπηρεσίες και πληροί όλες τις προϋποθέσεις που ετέθησαν από το σχολείο για την ασφαλή, με σύγχρονα λεωφορεία, μετακίνηση και διαμονή των συμμετεχόντων στην εκδρομή. Το ταξιδιωτικό Πρακτορείο KOKKINO NERO TRAVEL αποκλείστηκε διότι πρότεινε διαφορετικές ημερομηνίες από τις ημερομηνίες ενδιαφέροντος  και διότι έστειλε την προσφορά ηλεκτρονικά  χωρίς κωδικό πρόσβασης. Οι προτάσεις του τουριστικού γραφείου VOULGARIS TRAVEL ήταν οι εξής:

ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ OSTRIA 3* 202/μαθητή

ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ELITE CITY 4* 240 ευρώ /μαθητή