Εκδήλωση εορτασμού 25ης Μαρτίου

25martiou12

Πάντα ανοιχτά, πάντα άγρυπνα τα μάτια της ψυχής μου”. Αυτός ήταν ο τίτλος της εκδήλωσης του 4ου Γυμνασίου Λάρισας για τον εορτασμό της επετείου της 25ης Μαρτίου που πραγματοποιήθηκε στο Χατζηγιάννειο Πνευματικό Κέντρο την Παρασκευή 23-03-2018.  Σε μια κατάμεστη αίθουσα από την παρουσία των μαθητών, γονέων και εκπαιδευτικών, παρακολουθήσαμε την εξαιρετικά συγκινητική προσπάθεια των μαθητών του σχολείου να μας μεταδώσουν τα μηνύματα του ?21 όπως τα βίωσαν και οι ίδιοι κατά την προετοιμασία της εκδήλωσης.  Την επιμέλεια των κειμένων που αναγνώστηκαν και δραματοποιήθηκαν από τους μαθητές την είχε η φιλόλογος του γυμνασίου Μήλιου Στυλιανή. Την παράσταση πλαισίωσε η χορωδία και ορχήστρα του σχολείου υπό τη διεύθυνση της μουσικού Αγορογιάννη Βασιλικής και ομάδα μαθητών με δημοτικούς χορούς που ανέλαβε ο γυμναστής Τσιούρβας Δημήτριος. Στην οργάνωση συμμετείχαν η εικαστικός Τσιάτσιου Θεοδώρα με τη δημιουργία ενός εξαίρετου προγράμματος και οι καθηγητές Παπάντος Δημήτριος, Ζιάκος Κυριάκος, Κωνσταντινίδου Ελένη.

Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους η διευθύντρια της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Θεσσαλίας κυρία Αναστασοπούλου Ελένη, ο προϊστάμενος επιστημονικής και παιδαγωγικής καθοδήγησης της περιφέρειας κύριος Ντάμπλιας Χ., η προϊσταμένη του τμήματος διοίκησης  ΔΕΕ Λάρισας κυρία Ευαγγέλου Στ. και η προϊσταμένη του τμήματος προσωπικού Δεληχατζή Π., η υπεύθυνη του Χατζηγιάννειου Πνευματικού Κέντρου εκ μέρους της δημοτικής αρχής κυρία Αράπκουλε Δ., καθώς και μέλη του προεδρίου του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του σχολείου.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: http://4gym-laris.lar.sch.gr/?p=1116