Το Ταξίδι μας στις Κυκλάδες Our Journey to the Cyclades – Εργασία του Α3

Οι μαθήτριες/ές του τμήματος Α3 του 4ου Γυμνασίου Λάρισας, στο πλαίσιο της εργασίας τους στο μάθημα των Αγγλικών με θέμα “Το ταξίδι μας στις Κυκλάδες”, εξερεύνησαν την πλούσια πολιτιστική κληρονομιά αυτού του νησιωτικού συμπλέγματος και τη ζωντανή παρουσία της στο σήμερα. Με έμπνευση την ομορφιά του τοπίου, τη χάρη ης λαϊκής αρχιτεκτονικής, τη μοναδική ατμόσφαιρα που δημιουργούν οι άνθρωποι και το περιβάλλον και καταλύτη όλων αυτών το εκθαμβωτικό φως εύχονται ομορφιά, ζεστασιά και φως στις καρδιές όλων.

Καλές Γιορτές!!!

The students of A3 class of the 4th Junior High School of Larisa, working on the project “Our journey around the Cyclades”, have delved into the centuries-old traditions and great cultural heritage of this island group as they are expressed in contemporary everyday life. Deeply touched and inspired by the beauty of the landscape, the grace of the folk architecture, the unique atmosphere and above all the dazzling light of the Cyclades they wish beauty, warmth and light in everyone’s heart.

Season’s Greetings!!!

Υπεύθυνη καθηγήτρια