Γιορτή για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου

IMG-d0928f8a251fa0955ea453702dacc2ea-V

Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία ο εορτασμός της εθνικής επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940, από το 4ο Γυμνάσιο Λάρισας στο χώρο του Χατζηγιάννειου Πνευματικού Κέντρου. Η γιορτή ήταν ένα αφιέρωμα στην τραγουδίστρια της Νίκης, Σοφία Βέμπο, που δυνάμωσε καίρια την εθνική υπερηφάνεια και το εθνικό φιλότιμο του λαού και του στρατού, βάζοντας στα χείλη τους εμπνευσμένα τραγούδια. Οι μαθητές με απαγγελίες και τραγούδια, με τη συνοδεία της σχολικής ορχήστρας απέδωσαν τιμές στους εθνικούς ήρωες και την τραγουδίστρια της Νίκης. Τη γιορτή επιμελήθηκαν οι καθηγήτριες κ. Ζαχαρούλα Μπούρα, κ. Κατερίνα Φαρδή, κ. Μαρία Κουζέλη και η μουσικός κ. Βασιλική Αγορογιάννη υπό την επίβλεψη της διευθύντριας κ. Αγγελικής Χατζηαβραάμ.

Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο βουλευτής κ. Κ. Μπαργιώτας, ο Διευθυντής  της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λάρισας κ. Ι. Καψάλης, ο Προϊστάμενος Παιδαγωγικής  Επιστημονικής Καθοδήγησης  Περιφέρειας Θεσσαλίας κ. Χ. Ντάμπλιας , η Προϊσταμένη Εκπαιδευτικών Θεμάτων της Διεύθυνσης κ. Ε. Κρεμεζή , το προεδρείο του συλλόγου γονέων του 4ου Γυμνασίου και πλήθος κόσμου.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: http://4gym-laris.lar.sch.gr/?p=951